416F384X2IKT
Mfr.Part #
416F384X2IKT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Frequency :
38.4MHz
Load Capacitance :
8pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Fundamental
Frequency Tolerance :
±15ppm
Frequency Stability :
±20ppm