416F384X2CLT
Mfr.Part #
416F384X2CLT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
Operating Temperature :
-20°C~70°C
JESD-609 Code :
e4
Frequency Tolerance :
±15ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Frequency :
38.4MHz
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Series :
416
Operating Frequency :
38.4MHz
Frequency Stability :
±20ppm
4-SMD, No Lead
Drive Level :
10 µW
HTS Code :
Load Capacitance :
12pF