416F38435ATR
Mfr.Part #
416F38435ATR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
Load Capacitance :
6pF
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Drive Level :
10 µW
Operating Frequency :
38.4MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Published :
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Series :
416
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
Fundamental
HTS Code :
Frequency :
38.4MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm