416F38433IKR
Mfr.Part #
416F38433IKR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Frequency :
38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
HTS Code :
ROHS3 Compliant
Operating Frequency :
38.4MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Drive Level :
10 µW
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Series :
416
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C