416F38433CKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F38433CKR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
416
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Drive Level :
10 µW
Pbfree Code :
yes
Published :
Load Capacitance :
8pF
Operating Frequency :
38.4MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency Stability :
±30ppm