416F38433CAT
Mfr.Part #
416F38433CAT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
ROHS3 Compliant
Drive Level :
10 µW
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Frequency :
38.4MHz
Mounting Type :
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Pbfree Code :
yes
Load Capacitance :
10pF
HTS Code :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Frequency :
38.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm