416F38433ASR
Mfr.Part #
416F38433ASR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
Surface Mount :
yes
Series :
416
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Drive Level :
10 µW
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Load Capacitance :
Series
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Published :
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Frequency :
38.4MHz
Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm