416F38423CSR
Mfr.Part #
416F38423CSR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
HTS Code :
Load Capacitance :
Series
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Series :
416
Operating Mode :
Fundamental
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm