416F38422CST
Mfr.Part #
416F38422CST
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
Crystals
Mounting Type :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Series :
416
Published :
Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
MHz Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm