416F38422ADR
Mfr.Part #
416F38422ADR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
Frequency Stability :
±20ppm
Surface Mount :
yes
416
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Frequency :
38.4MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Drive Level :
10 µW
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
38.4MHz
Load Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm