416F374X3ILT
Mfr.Part #
416F374X3ILT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Crystals
Drive Level :
10 µW
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
37.4MHz
Surface Mount :
yes
Frequency Tolerance :
±15ppm
Frequency Stability :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Type :
MHz Crystal
Published :
Fundamental
Operating Frequency :
37.4MHz
Load Capacitance :
12pF
HTS Code :
Series :
416
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm