416F374X3CDT
Mfr.Part #
416F374X3CDT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Frequency Stability :
±30ppm
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency :
37.4MHz
Type :
MHz Crystal
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Frequency :
37.4MHz
Load Capacitance :
18pF