416F37433IST
Mfr.Part #
416F37433IST
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Published :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Frequency :
37.4MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Type :
MHz Crystal
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Mode :
Fundamental
HTS Code :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
37.4MHz
Frequency Stability :
±30ppm