416F37433ILT
Mfr.Part #
416F37433ILT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
37.4MHz
Load Capacitance :
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C