416F37433CDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F37433CDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Series :
416
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Frequency :
37.4MHz
Published :
Frequency Stability :
±30ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Mode :
Fundamental
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Drive Level :
10 µW
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
37.4MHz