416F37425ILT
Mfr.Part #
416F37425ILT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Crystals
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Drive Level :
10 µW
Pbfree Code :
yes
Type :
MHz Crystal
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Load Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Surface Mount :
yes
Frequency :
37.4MHz
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm