416F37425IKT
Mfr.Part #
416F37425IKT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
Frequency Stability :
±50ppm
Published :
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
37.4MHz
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±20ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm