416F37423CAR
Mfr.Part #
416F37423CAR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Published :
Operating Frequency :
37.4MHz
HTS Code :
Series :
416
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
37.4MHz
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency Stability :
±30ppm
JESD-609 Code :
e4
Load Capacitance :
10pF