416F37423ADR
Mfr.Part #
416F37423ADR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Load Capacitance :
18pF
Frequency :
37.4MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Frequency :
37.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
10 µW
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Operating Temperature :
-10°C~60°C