416F3741XCLT
Mfr.Part #
416F3741XCLT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Operating Mode :
Fundamental
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Load Capacitance :
12pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
37.4MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Frequency Stability :
±15ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C