416F3741XAAR
Mfr.Part #
416F3741XAAR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Series :
416
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±10ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Load Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency :
37.4MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm