416F37413IKR
Mfr.Part #
416F37413IKR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 8PF SMD
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Operating Mode :
Fundamental
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Frequency :
37.4MHz
HTS Code :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Load Capacitance :
8pF
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Drive Level :
10 µW
JESD-609 Code :
e4
Published :
Frequency :
37.4MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
416
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±30ppm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm