416F37413CDR
Mfr.Part #
416F37413CDR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 18PF SMD
Crystals
HTS Code :
Frequency :
37.4MHz
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
JESD-609 Code :
e4
Series :
416
Drive Level :
10 µW
Operating Mode :
Fundamental
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Load Capacitance :
18pF
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
37.4MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Surface Mount :
yes
Published :
Frequency Tolerance :
±10ppm