416F27123ATT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F27123ATT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
MHz Crystal
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
27.12MHz
Load Capacitance :
6pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±30ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
416
Operating Temperature :
-10°C~60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm