416F27122IKR
Mfr.Part #
416F27122IKR
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency :
27.12MHz
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
HTS Code :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
10 µW
Load Capacitance :
8pF
Operating Frequency :
27.12MHz