416F27122AAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
416F27122AAR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Frequency :
27.12MHz
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±20ppm
Series :
416
Type :
MHz Crystal
Surface Mount :
yes
Frequency :
27.12MHz
Pbfree Code :
yes
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Published :
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Drive Level :
10 µW
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Load Capacitance :
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Operating Temperature :
-10°C~60°C