407F39D016M3840
Mfr.Part #
407F39D016M3840
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Load Capacitance :
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Operating Frequency :
16.384MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
16.384MHz
Frequency Stability :
±50ppm