407F35E032M0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
407F35E032M0000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Frequency Tolerance :
±30ppm
Drive Level :
10 µW
Series :
407
Load Capacitance :
20pF
HTS Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Frequency Stability :
±50ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Frequency :
32MHz