406I35S19M66080
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
406I35S19M66080
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ SERIES SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-40°C~85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Pbfree Code :
yes
Surface Mount :
yes
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Load Capacitance :
Series
Type :
MHz Crystal
Series :
406
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Mode :
Fundamental
Mounting Type :
Surface Mount
Drive Level :
10 µW
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
19.6608MHz
Size / Dimension :
0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
Frequency Stability :
±50ppm