406C35B18M43200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
406C35B18M43200
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Physical Dimension :
L6.0XB3.5XH1.2 (mm)/L0.236XB0.138XH0.047 (inch)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
MHz Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
406
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Drive Level :
25 µW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Published :
Load Capacitance :
13pF
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
18.432MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Mode :
Fundamental
Frequency :
18.432MHz
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
AT-CUT; TAPE AND REEL
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm