405I35B40M00000
Mfr.Part #
405I35B40M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Pbfree Code :
yes
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
40MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
405
Factory Lead Time :
12 Weeks
Drive Level :
10 µW
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Load Capacitance :
13pF
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
40MHz