405I35B14M74560
Mfr.Part #
405I35B14M74560
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 14.7456MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Series :
405
Type :
MHz Crystal
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.0 (mm)/L0.197XB0.126XH0.039 (inch)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Frequency :
14.7456MHz
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Load Capacitance :
13pF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
HTS Code :
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
14.7456MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm