405C35L16M38400
Mfr.Part #
405C35L16M38400
Description
CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
Crystals
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.0 (mm)/L0.197XB0.126XH0.039 (inch)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
JESD-609 Code :
e4
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Published :
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Surface Mount :
yes
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
12pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
16.384MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Drive Level :
10 µW
Series :
405
Operating Frequency :
16.384MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
HTS Code :
Frequency Stability :
±50ppm