405C35B40M00000
Mfr.Part #
405C35B40M00000
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 13PF SMD
Frequency Tolerance :
±30ppm
Published :
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Load Capacitance :
13pF
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Frequency :
40MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
MHz Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C