405C35A13M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
405C35A13M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
AT CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.05 (mm)/L0.197XB0.126XH0.041 (inch)
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
10pF
HTS Code :
Operating Mode :
Fundamental
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
13MHz
Type :
MHz Crystal
Series :
405
Operating Frequency :
13MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm