402WF40012IMR
Mfr.Part #
402WF40012IMR
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 4PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Series :
402W
Frequency :
40MHz
Frequency Tolerance :
±10ppm
Type :
MHz Crystal
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Load Capacitance :
4pF