39D805G350GE6
Mfr.Part #
39D805G350GE6
Description
CAP ALUM 8UF 350V AXIAL
Length :
29.0068mm
Published :
Tolerance :
-10% +75%
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
350V
Capacitance :
8μF
Max Operating Temperature :
85°C
Size / Dimension :
0.760Diax1.142L 19.30mmx29.00mm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Min Operating Temperature :
-20°C
Datasheets
39D805G350GE6
39D 8μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.760Diax1.142L 19.30mmx29.00mm -20°C~85°C Polar Axial, Can