39D538G015JP6
Mfr.Part #
39D538G015JP6
Description
CAP ALUM 5300UF 15V AXIAL
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Min Operating Temperature :
-20°C
Capacitance :
5300μF
Voltage - Rated :
15V
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
67.1068mm
Size / Dimension :
1.012Diax2.642L 25.70mmx67.10mm
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Tolerance :
-10% +75%
Datasheets
39D538G015JP6
39D 5300μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 1.012Diax2.642L 25.70mmx67.10mm -20°C~85°C Polar Axial, Can