39D306F250FJ6
Mfr.Part #
39D306F250FJ6
Description
CAP ALUM 30UF 250V AXIAL
GENERAL PURPOSE
Max Operating Temperature :
85°C
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Capacitance :
30μF
Size / Dimension :
0.634Diax1.642L 16.10mmx41.70mm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-20°C
Length :
41.7068mm
Polarization :
Polar
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
-10% +50%
Datasheets
39D306F250FJ6
39D 30μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.634Diax1.642L 16.10mmx41.70mm -20°C~85°C Polar Axial, Can