39D257F150HP6E3
Mfr.Part #
39D257F150HP6E3
Description
CAP ALUM 250UF 150V AXIAL
Capacitance :
250μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.886Diax2.642L 22.50mmx67.10mm
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
-10% +50%
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Length :
67.1068mm
Min Operating Temperature :
-20°C
Max Operating Temperature :
85°C
Datasheets
39D257F150HP6E3
39D 250μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.886Diax2.642L 22.50mmx67.10mm -20°C~85°C Polar Axial, Can