381LX182M080K032
Mfr.Part #
381LX182M080K032
Description
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
80V
Capacitance :
1800µF
Datasheets
381LX182M080K032
Cornell Dubilier Electronics 381LX182M080K032
381LX 1800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In