381LQ683M010K452
Mfr.Part #
381LQ683M010K452
Description
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP
Weight :
47.999995g
Capacitance :
68000µF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
5.4A @ 120Hz
Ripple Current :
5.4A
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
6.21A @ 20kHz
Tolerance :
±20%
Test Frequency :
120Hz
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
22mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Lead Pitch :
10mm
Length :
45mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Diameter :
30mm
Datasheets
381LQ683M010K452
381LQ 68000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5.4A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In