381LQ682M050K022
Mfr.Part #
381LQ682M050K022
Description
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
Weight :
35.000009g
Voltage - Rated DC :
50V
REACH SVHC :
Unknown
Published :
Ripple Current @ High Frequency :
3.8A @ 20kHz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Life (Hours) :
2000 hours
Working Voltage :
50V
Ripple Current @ Low Frequency :
3.3A @ 120Hz
381LQ
Height :
30mm
Diameter :
30mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
3.3A
Test Frequency :
120Hz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Capacitance :
6800µF
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Mount :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
61mOhm @ 120Hz
Datasheets
381LQ682M050K022
Cornell Dubilier Electronics 381LQ682M050K022
381LQ 6800μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.3A 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In