377NB3C1536T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
377NB3C1536T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Rise Time-Max :
1ns
Current - Supply (Max) :
55mA
Series :
377
Symmetry-Max :
55/45%
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Control Voltage-Max :
3V
Function :
Enable/Disable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Control Voltage-Min :
0.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
153.6MHz
Output :
LVDS
Frequency :
153.6MHz
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Type :
VCXO
Linearity :
10%
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm