358L867B3C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
358L867B3C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 86.7000MHZ LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
358P/L
Current - Supply (Max) :
65mA
Supply Voltage :
2.5V
Output :
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Symmetry-Max :
55/45%
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Linearity :
15%
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Frequency :
86.7MHz
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
0.7ns
Fall Time-Max :
0.7ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Control Voltage-Max :
2.3V
Type :
VCXO
Control Voltage-Min :
0.2V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
86.7MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Frequency Stability :
±50ppm