358C1445B5C2T
Mfr.Part #
358C1445B5C2T
Description
XTAL OSC VCXO 144.5000MHZ HCMOS
Oscillators
Type :
VCXO
Supply Voltage :
2.5V
Control Voltage-Min :
0.2V
Series :
358C
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Voltage - Supply :
2.5V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Control Voltage-Max :
2.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Linearity :
15%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Frequency :
144.5MHz
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Operating Frequency :
144.5MHz
Current - Supply (Max) :
65mA
Base Resonator :
Crystal
Symmetry-Max :
55/45%