356L4000B3I2T
Mfr.Part #
356L4000B3I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 400.0000MHZ LVDS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Max) :
65mA
Rise Time-Max :
0.7ns
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
2.5V
Control Voltage-Max :
2.3V
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Base Resonator :
Crystal
Control Voltage-Min :
0.2V
Fall Time-Max :
0.7ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Supply Voltage :
2.5V
Type :
VCXO
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
400MHz
Output :
LVDS
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
400MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
356P/L
Frequency Stability :
±50ppm
Linearity :
15%