354015RJT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
354015RJT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RES 3540 15R 5%
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
21 Weeks
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Power (Watts) :
4W
Resistance :
15Ohm
Tolerance :
±5%
Series :
3540, CGS
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.280Lx0.165W 7.10mmx4.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
354015RJT
TE Connectivity AMP Connectors 354015RJT
3540, CGS Series, Thick Film, 15Ohm, 4W, ±5%, -55°C~155°C