353VB5I320T
Mfr.Part #
353VB5I320T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 32.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Rise Time-Max :
8ns
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
353
Published :
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Surface Mount :
yes
Operating Frequency :
32MHz
Fall Time-Max :
8ns
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Min :
0.15V
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
32MHz
Factory Lead Time :
13 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Control Voltage-Max :
3.15V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
25mA
Supply Voltage :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Linearity :
10%
Output :
HCMOS
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C