353VB3I384T
Mfr.Part #
353VB3I384T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 38.4000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
38.4MHz
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
353
Output :
HCMOS
Type :
VCXO
Current - Supply (Max) :
25mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm